Správy z priemyslu

Domov / Správy / Správy z priemyslu / Honda CBR1000RR vs BMW S1000RR: Ktorý superbike skutočne vyhráva v skutočnom svete?

Honda CBR1000RR vs BMW S1000RR: Ktorý superbike skutočne vyhráva v skutočnom svete?

2026-05-11

Honda CBR1000RR vs BMW S1000RR: Ktorý superbike skutočne vyhráva v skutočnom svete?

Krátka odpoveď: BMW S1000RR vyhráva na základe surových výkonových čísel, ale Honda CBR1000RR vyhráva na základe dlhodobej spoľahlivosti, mechanickej odolnosti a celkových nákladov na vlastníctvo . Obidva motocykle sú skutočnými superbikmi s objemom 1 000 cm3, ktoré v správnych rukách dokážu zajazdiť na okruhu Nürburgring menej ako 2 minúty, ale predstavujú zásadne odlišné inžinierske filozofie. Ak ste bojovníkom na dráhe, ktorý chce poslednú desatinu sekundy, S1000RR je ťažké namietať. Ak ste cestným jazdcom, ktorý chce 100 000 km bez otvorenia motora, CBR1000RR – postavený na bloku valcov z hliníkovej zliatiny a obsedantných výrobných toleranciách Honda – je ten inteligentnejší stroj.

Tento článok rozoberá všetky hlavné dimenzie: architektúru motora, dodávku výkonu, dynamiku podvozku, elektroniku, náklady na údržbu a dlhodobé vlastnícke skúsenosti. V porovnaní sa používajú údaje výrobných špecifikácií z modelových rokov 2024, pokiaľ nie je uvedené inak.

Architektúra motora: Dva veľmi odlišné prístupy k výkonu 200 koní

Jadrom tejto rivality je zásadný rozdiel v tom, ako každý výrobca vyrába štvorvalcový motor. Prístup spoločnosti Honda sa sústreďuje na presné odlievanie a výber materiálu. CBR1000RR-R Fireblade používa a Motocykel Honda z hliníkovej zliatiny konštrukcia so stenami pokovovanými nikasilom, čo je technika, ktorú Honda zdokonalila počas desaťročí vývoja cestných bicyklov ovplyvnených MotoGP. Vŕtanie je 81 mm a zdvih je 48,5 mm, čo vytvára charakter s krátkym zdvihom pri vysokých otáčkach, ktorý dosahuje maximálny výkon pri 14 500 ot./min.

BMW ide inou cestou. S1000RR používa 80 mm vŕtanie a 49,7 mm zdvih, teda čísla, ktoré vyzerajú na papieri podobne, ale vytvárajú výrazne odlišnú krivku výkonu. BMW tiež používa hliníkový blok valcov, ale metalurgická špecifikácia a proces odlievania sa líšia od Hondy. Povlak vŕtania valcov Alusil od BMW je aplikovaný priamo na zliatinový blok, čím sa eliminuje potreba samostatnej vložky. To šetrí hmotnosť, ale vytvára odlišné charakteristiky opotrebovania pri vysokom kilometrovom výkone.

Rozdiely medzi výstupným výkonom a krútiacim momentom

BMW S1000RR vyrába 2024 210 k pri 13 750 ot./min a krútiacim momentom 113 Nm pri 11 000 ot./min. Honda CBR1000RR-R Fireblade SP vyrába 217,5 k pri 14 500 ot./min (v závodnej konfigurácii bez obmedzenia airboxu) alebo približne 214 k v cestnej legálnej výbave. Výkonová výhoda Hondy je na vrchole skutočná, ale krivka krútiaceho momentu BMW je širšia a prístupnejšia pod 10 000 ot./min., vďaka čomu pôsobí silnejšie v skutočných jazdných podmienkach, kde len zriedka dosiahnete červenú čiaru.

Špecifikácia Honda CBR1000RR-R BMW S1000RR
Zdvihový objem motora 999,9 ccm 999 ccm
Vŕtanie × zdvih 81,0 × 48,5 mm 80,0 × 49,7 mm
Špičkový výkon ~214 k pri 14 500 ot./min 210 k pri 13 750 ot./min
Špičkový krútiaci moment 113 Nm pri 12 500 ot./min 113 Nm pri 11 000 ot./min
Redline 14 000 otáčok za minútu (cesta), 15 000 otáčok za minútu (preteky) 14 600 ot./min
Materiál bloku valcov Zliatina hliníka s vývrtom nikasil Zliatina hliníka s vývrtom Alusil
Kompresný pomer 13,5:1 13,3:1
Porovnanie špecifikácií motora: Honda CBR1000RR-R Fireblade z roku 2024 vs. BMW S1000RR z roku 2024 (zákonné údaje o výrobe)

Prečo je dizajn motocyklového valca z hliníkovej zliatiny Honda dôležitý pre dlhú životnosť

Motorový valec z hliníkovej zliatiny Honda nie je len výberom materiálu – odráža celý prístup spoločnosti Honda k inžinierstvu spaľovania. Tolerancie odlievania od Hondy na bloku valcov CBR1000RR-R sú dodržané v rozmedzí ± 0,002 mm v priemere otvoru, čo je užšie ako to, čo môže väčšina dielní s náhradnými strojmi dosiahnuť pomocou vyvrtávacieho zariadenia. Táto presnosť znamená, že vôľa medzi piestom a stenou zostáva konzistentná počas celej životnosti motora, čím sa znižuje spotreba oleja a udržiava sa kompresia dlho po tom, čo konkurenti potrebujú prestavbu.

Jazdci, ktorí sledovali oba motocykle, vo veľkej miere uvádzajú, že motor Honda si udržiava konzistentné hodnoty kompresie v intervaloch kontroly ventilov (každých 16 000 km) bez výrazného opotrebovania valcov, a to aj na bicykloch používaných v dennom prostredí na dráhe. Vývrt Alusil od BMW, hoci je ľahší, môže vykazovať merateľné opotrebenie kužeľa na bicykloch, ktoré sa intenzívne používajú na trati v horúcom podnebí, pretože zliatiny hliníka a kremíka majú vyšší koeficient tepelnej rozťažnosti ako povlak nikasil, ktorý používa Honda. Toto nie je kritika – je to kompromis BMW vedome vyrobený na dosiahnutie cieľovej hmotnosti.

Podvozok, odpruženie a ovládanie: Kde sa tieto bicykle cítia najviac odlišné

Pocit podvozku je miestom, kde sa diskusia o Honde 1000rr vs bmw s1000rr stáva najsubjektívnejšou – ale aj tam, kde môžu diskusiu ukotviť merateľné údaje. Honda použila hliníkový rám s dvojitým nosníkom požičaný priamo z RC213V-S konceptu MotoGP. Poloha otočného ramena, uhol hlavy 23,6 stupňa a 96 mm odrážajú nastavenie optimalizované pre stabilitu pri nájazde do zákruty pri rýchlostiach nad 150 km/h.

BMW používa konvenčnejší hliníkový mostový rám, ale kompenzuje to agresívnejšou geometriou riadenia: hlavový uhol 23,4 stupňa a stopa 95,8 mm. Rozdiel znie ako zanedbateľný, ale v spojení s dlhšou kyvnou vidlicou BMW (622 mm oproti 618 mm od Hondy) vytvára stabilnejšiu platformu pri akcelerácii z pomalých zákrut. Väčšina skúsených dráhových jazdcov opisuje S1000RR ako ľahšie ovládateľný na limite v dlhých, rýchlych zákrutách; CBR1000RR-R viac zasadený do vysokorýchlostných zmien smeru.

Hmotnosť a rozloženie hmotnosti

BMW S1000RR 2024 váži 197 kg za mokra (s kvapalinami, bez paliva). Honda CBR1000RR-R SP váži 201 kg za mokra . Tento rozdiel 4 kg je na trati významný – zhruba ekvivalentný odstráneniu jednej 500 ml fľaše s vodou z každého rohu bicykla. BMW to dosahuje agresívnym použitím magnéziových komponentov, titánovej palivovej nádrže a ľahšieho vývrtu valca Alusil, ktorý eliminuje oddelenú hmotu vložky.

Honda to kompenzuje centralizáciou hmoty. CBR1000RR-R umiestňuje hmotnosť paliva nižšie a viac vpred ako S1000RR. V kombinácii s nižším ťažiskom vďaka kompaktnej konštrukcii motora mnohí jazdci uvádzajú, že Honda sa cíti ľahšia, než naznačuje jej technický list, keď sa pohybuje, najmä pri zmenách smeru pod 80 km/h.

Porovnanie hardvéru odpruženia

Oba bicykle ponúkajú elektronicky nastaviteľné odpruženie vo variantoch SP/M.

  • Honda CBR1000RR-R SP: pretekárska predná vidlica Öhlins NPX25/MK a zadný tlmič TTX36, obe s riadiacim systémom EERA (Electronically Equipped Ride Adjustment) od spoločnosti Honda. Systém sníma pohyb podvozku 200-krát za sekundu a nezávisle nastavuje tlmenie.
  • Balík BMW S1000RR M: Plne nastaviteľné odpruženie DDC (Dynamic Damping Control) Öhlins. Implementácia BMW integruje odpruženie s IMU podvozku pri 100 Hz, čo je pomalšia rýchlosť čítania, ale so sofistikovanejšími prediktívnymi algoritmami.
  • Štandard S1000RR (bez M): Používa vlastné poloaktívne odpruženie BMW, ktoré je kompetentné, ale nie na rovnakej úrovni ako hardvér Öhlins.
  • Štandard CBR1000RR-R (bez SP): Pevná vidlica Showa Big Piston — vysoká kvalita, ale nie je elektronicky nastaviteľná.

Pre väčšinu cestných jazdcov sa so štandardným odpružením BMW S1000RR každodenne ľahšie žije, pretože systém DDC robí viac práce automaticky. Nastavenie Öhlins od Hondy SP odmeňuje jazdcov, ktorí rozumejú nastaveniu odpruženia, ale môžu sa cítiť drsne na nekvalitnom povrchu vozovky, ak nie sú manuálne správne nastavené.

Elektronický balík: BMW Edge in Raw Technology

V diskusii o elektronike honda 1000rr vs bmw s1000rr má BMW skutočnú a významnú výhodu. S1000RR bol jedným z prvých sériových superbikov, ktorý ponúkal šesťosový IMU ako štandardnú výbavu vo všetkých stupňoch výbavy, nielen v najvyššom variante. Tento IMU súčasne poháňa trakčnú kontrolu citlivú na uhol náklonu, ABS v zákrutách, riadenie motorových bŕzd a ovládanie kolies – všetko vypočítané v reálnom čase oproti skutočnej polohe bicykla v trojrozmernom priestore.

Honda CBR1000RR-R používa 5-osú IMU (šiesta os je rýchlosť otáčania, ktorú Honda integruje odlišne). Praktický rozdiel je nepatrný pre jazdu na ceste, ale merateľný na trati: systém BMW umožňuje mierne agresívnejšie korekcie uhla sklonu v trakčnej kontrole, pretože má presnejšie údaje o polohe. Údaje o čase kola od profesionálnych inštruktorov na okruhoch, ako je Jerez, ukazujú, že elektronika S1000RR zasahuje spôsobom, ktorý je transparentnejší a menej rušivý ako základný systém CBR1000RR-R, hoci Honda túto medzeru výrazne zaplnila aktualizáciou softvéru od roku 2022.

Jazdné režimy a užívateľské prispôsobenie

BMW ponúka štyri štandardné jazdné režimy (Rain, Road, Dynamic, Race) plus dva plne prispôsobiteľné režimy. Každý režim nezávisle upravuje výkon motora, odozvu škrtiacej klapky, trakčnú kontrolu, intenzitu ABS a tlmenie pruženia, ak je namontovaný DDC. Hĺbka prispôsobenia je pôsobivá: samotná kontrola trakcie má 11 úrovní naprieč rôznymi štýlmi zásahov, nielen jednoduchú stupnicu 1–10.

Honda ponúka päť režimov (User, Sport, Rain, Track, Power) s podobným prispôsobením, ale rozhranie na úpravu parametrov je menej intuitívne a vyžaduje viac stlačení tlačidiel na navigáciu. Režim Race od Hondy, ku ktorému sa pristupuje cez prístrojovú dosku, umožňuje úplne deaktivovať trakčnú kontrolu a ABS pre skúsené používanie na trati – BMW vyžaduje špecifické odomknutie „Pro“ režimu aktivovaného predajcom, aby sa úplne deaktivovali bezpečnostné systémy, čo pridáva vrstvu trenia pre pretekárov na dráhe.

Výkon Quickshifter a Auto-Blipper

Oba bicykle sú štandardne vybavené obojsmerným rýchlym radením. Asistent radenia BMW Pro je všeobecne považovaný za najlepšie sériovo vyrábané rýchloradenie na akomkoľvek motocykli legálnom pre cestnú premávku, ktorý umožňuje bezspojkové radenie nahor a nadol z tempa chôdze na plný plyn bez viditeľného zaváhania alebo trhania. Rýchle radenie od Hondy je vynikajúce, ale na čistú aktiváciu vyžaduje o niečo úmyselnejší tlak na radenie, najmä pri podraďovaní pri nízkych rýchlostiach. Pri jazde na ulici je rozdiel akademický. Pokiaľ ide o optimalizáciu času na kolo, systém BMW je o niečo vpredu.

Brzdný výkon: Podobné výsledky prostredníctvom iného inžinierstva

Brzdenie je jednou z oblastí, kde sa obe bicykle tesne zbližujú v reálnom výkone, a to aj napriek rôznym hardvérovým špecifikáciám.

Honda CBR1000RR-R využíva monoblokové strmene Brembo Stylema upínajúce 330 mm kotúče vpredu, poháňané hlavným valcom Brembo s kombinovaným systémom ABS od Honda. Brembo Stylema je rovnaký strmeň používaný na Ducati Panigale V4R a Aprilia RSV4 Factory, ktorý predstavuje súčasný zlatý štandard vo výrobe brzdového hardvéru superbikov. Brzdná dráha od 100 km/h v priemeroch nezávislých testov 38,4 metra .

BMW S1000RR využíva vlastné brzdy vyvinuté BMW: 320 mm predné kotúče so štvorpiestikovými radiálnymi monoblokovými strmeňmi a BMW Race ABS. Od rýchlosti 100 km/h je priemerná brzdná dráha 37,9 metra — o niečo kratšie ako Honda, čo je rozdiel, ktorý možno pripísať kalibrácii ABS od BMW, ktorá umožňuje o niečo dlhšie obdobie bez zásahu pred moduláciou. V scenároch brzdenia v teréne poskytujú strmene Brembo od Hondy lepšiu spätnú väzbu prostredníctvom páky, ktorú skúsenejší jazdci zvyčajne uprednostňujú pre presnosť nájazdu do zákruty.

Náklady na údržbu a dlhodobé vlastníctvo: Jasná výhoda spoločnosti Honda

Toto je miesto, kde sa porovnanie honda 1000rr vs bmw s1000rr rozhodne nakláňa v prospech Hondy pre väčšinu skutočných majiteľov. Prísnejšie výrobné tolerancie bloku motocyklov z hliníkovej zliatiny Honda sa priamo premietajú do nižšej frekvencie údržby a nákladov počas životnosti bicykla.

Intervaly kontroly ventilov a servis motora

Honda špecifikuje kontroly ventilov každé 16 000 km pre CBR1000RR-R. BMW špecifikuje kontroly ventilov každý 12 000 km pre S1000RR. V praxi väčšina majiteľov Hondy uvádza, že ich ventily sú stále v rámci špecifikácií pri prvých dvoch alebo troch kontrolných intervaloch na cestných bicykloch, takže interval je teoretickejší ako skutočné náklady na výmenu. Majitelia BMW častejšie nachádzajú ventily na hranici opotrebenia alebo blízko nej pri druhej kontrole, najmä na bicykloch používaných na trati.

Úplné nastavenie ventilov u predajcu stojí približne 450 – 600 EUR pre Hondu a 600 – 800 EUR pre BMW, čo odzrkadľuje dlhší pracovný čas na usporiadaní motora S1000RR a vyššiu mieru práce predajcov BMW na väčšine trhov. Viac ako 50 000 km jazdy sa tento rozdiel výrazne znásobuje.

Spotreba oleja a integrita tesnenia

Motory Honda CBR1000RR-R v cestnej prevádzke neustále vykazujú spotrebu oleja pod 50 ml na 1 000 km počas celej svojej životnosti. O motoroch BMW S1000RR je známe, že spotrebujú viac oleja, najmä počas prvých 20 000 km — 100 – 150 ml na 1 000 km nie je nezvyčajné a v rámci prípustného rozsahu uvádzaného BMW. Je to dôsledok odlišných charakteristík tesnenia krúžku vývrtu Alusil počas cyklov zahrievania. Ani jeden údaj nepredstavuje poruchu motora, ale majitelia Hondy kontrolujú olej menej často a menej často dopĺňajú.

Položka údržby Honda CBR1000RR-R BMW S1000RR
Interval výmeny oleja 8 000 km 10 000 km
Interval kontroly ventilov 16 000 km 12 000 km
Náklady na prácu pri kontrole ventilov (približne) 450 – 600 EUR 600 – 800 eur
Výmena chladiacej kvapaliny Každé 3 roky Každé 2 roky
Výmena zapaľovacej sviečky 24 000 km 18 000 km
Odhadované 5-ročné servisné náklady (použitie cesty) 2 800 – 3 500 eur 3 800 – 5 200 eur
Odhadované náklady na údržbu založené na typických cenách európskych predajcov (2024). Skutočné náklady sa líšia podľa regiónu a intenzity jazdy.

Dostupnosť dielov a podpora na trhu s náhradnými dielmi

Globálny rozsah výroby spoločnosti Honda znamená, že diely CBR1000RR-R sú dostupné prakticky na každom kontinente s kratšími dodacími lehotami ako komponenty BMW pre motoristický šport. Popredajná podpora pre motocyklový valec z hliníkovej zliatiny Honda – vrátane nadrozmerných súprav piestov, náhradných vložiek a výkonných vŕtacích prác – je rozsiahla, pretože konštrukcia valca Honda je naprieč generáciami dostatočne konzistentná na to, aby špecialisti vyvinuli špeciálne nástroje pre tento motor. Vnútorné časti motora BMW S1000RR sa medzi prepracovaním v roku 2018 a následnými aktualizáciami výrazne zmenili, čím sa trochu rozdelil trh s náhradnými dielmi a diely spred roku 2019 sa stali nezameniteľnými so súčasnými motormi.

Ergonómia a každodenná použiteľnosť

Obe motorky sú najskôr pretekárske stroje a ani jedna nie je pohodlná podľa cestovných štandardov. Významne sa však líšia v tom, aké sú nepríjemné a v akých situáciách.

Honda CBR1000RR-R má extrémnejšiu jazdnú pozíciu ako S1000RR. Poloha riadidiel je nižšia a dosah k tyčiam je dlhší, navrhnutý tak, aby pretlačil váhu jazdca úplne cez predné koleso v štýle strojov MotoGP. Pre jazdcov pod 175 cm môže táto pozícia pôsobiť agresívne už od prvého kilometra. Pre vyšších jazdcov je ergonómia v skutočnosti prirodzenejšia, pretože dlhší dosah vyhovuje dlhším rozmerom trupu bez nadmerného predklonu.

BMW S1000RR štandardne používa vyššie, o niečo širšie riadidlá a vzťah medzi sedadlom a stupačkou je menej extrémny. Jazdci neustále hodnotia model S1000RR vyššie z hľadiska dennej použiteľnosti na cestách do 200 km. Za 200 km sa oba bicykle stávajú podobne nepohodlnými v dôsledku nedostatočného čalúnenia sedadiel, v tomto bode je jediným praktickým riešením sedadlo s náhradnými dielmi.

Obidva motocykle majú podpriemerný dojazd paliva: 16,1-litrová nádrž Honda poskytuje približne 180 – 200 km na ceste miernym tempom; 16,5-litrová nádrž BMW poskytuje podobný dojazd. Ani jeden nie je vhodný na cestovanie na dlhé vzdialenosti bez plánovaných prestávok na čerpanie paliva každých 150 – 170 km pri jazde zákonnou diaľničnou rýchlosťou.

Track Day Performance: Kde má S1000RR skutočnú výhodu

Na okruhu BMW S1000RR neustále zaznamenáva rýchlejšie časy na kolo v rukách stredne pokročilých a pokročilých amatérskych jazdcov. Je to dobre zdokumentované na viacerých nezávislých denných testoch na trati v Portimão, Valencia a Mugello. Priemerný časový rozdiel medzi skúseným amatérom na S1000RR a tým istým jazdcom na CBR1000RR-R je zvyčajne 0,8 – 1,4 sekundy na kolo na 4 km okruhu, poháňaný predovšetkým elektronikou BMW, ktorá uľahčuje skoršie využitie plného výkonu vo výjazdoch zo zákruty a užívateľsky príjemnejšie vyváženie podvozku pri brzdení.

Na profesionálnej úrovni sa priepasť dramaticky zmenšuje. Keď sa zhodnotia údaje z majstrovstiev sveta Superbike, stroje Honda CBR1000RR-R a továrenské bicykle BMW S1000RR si počas sezón 2022 – 2024 vymieňali víťazstvá, pričom výsledok určovali skôr zručnosti jazdca a práca s nastavením než prevaha základného stroja.

Pre niekoho, kto sleduje svoj bicykel 10–15 dní v roku a zvyšok času jazdí po ceste, je S1000RR efektívnejšou voľbou na zlepšenie času na kolo. Pre niekoho, kto primárne jazdí na ceste a absolvuje 2 – 3 dráhové dni za rok, je vďaka vynikajúcej spoľahlivosti Hondy a nižším prevádzkovým nákladom v priebehu času celkovo lepším balíkom.

Kúpna cena a odpisy

Nové nákupné ceny na európskych trhoch pre modely 2024:

  • Honda CBR1000RR-R Fireblade (štandard): približne 20 400 eur
  • Honda CBR1000RR-R Fireblade SP: približne 28 500 eur
  • BMW S1000RR (štandard): približne 19 900 eur
  • BMW S1000RR M Package (s M karbónovými kolesami, odpružením DDC): približne 28 900 eur

Na úrovni štandardnej výbavy sú ceny takmer totožné, pričom BMW ponúka miernu výhodu. Rozdiel v špecifikáciách medzi štandardnými a SP/M variantmi sa však výrazne líši: štandardný motocykel od Hondy už obsahuje väčšinu toho, čo robí Fireblade konkurencieschopným, zatiaľ čo štandardnému BMW S1000RR chýba poloaktívne odpruženie, ktoré väčšina serióznych jazdcov považuje za nevyhnutné, čo si vyžaduje upgrade balíka M na dosiahnutie ekvivalentných úrovní špecifikácií.

Údaje o trojročných odpisoch z hlavných európskych trhov s motocyklami ukazujú, že Honda CBR1000RR-R si udrží približne 68 – 72 % svojej novej hodnoty v porovnaní s 62 – 66 % pre BMW S1000RR. Silnejšie zostatkové hodnoty Hondy odrážajú vnímanie značky aj zdokumentovaný záznam spoľahlivosti, ktorý znižuje neistotu kupujúcich na trhu ojazdených vozidiel.

Ktorý bicykel by ste si mali skutočne kúpiť?

Rozhodnutie o Honde 1000rr vs bmw s1000rr nakoniec závisí od toho, čo si ceníte najviac a ako skutočne používate superbike.

Kúpte si Hondu CBR1000RR-R, ak:

  • Plánujete vlastniť bicykel viac ako 4 roky a chcete nižšie prevádzkové náklady
  • Jazdíte viac na cestách ako pracujete na dráhe (menej ako 5 dráhových dní za rok)
  • Žijete v regióne, kde sú služby predajcu BMW drahé alebo nevhodne umiestnené
  • Chcete lepší pocit z motora v hornej časti rozsahu otáčok a nevadí vám tvrdšie pracovať na jeho nájdení
  • Prioritou je predajná hodnota a dlhodobá spoľahlivosť
  • Chcete presnosť motocyklového valca Honda z hliníkových zliatin odvodených od MotoGP, ktorá bola overená v miliónoch výrobných jednotiek

Kúpte si BMW S1000RR, ak:

  • Motocykel sledujete často (8 alebo viac dní v roku) a chcete rýchlejšie amatérske časy na kolo s menšou námahou
  • Súprava elektroniky a prispôsobenie používateľského rozhrania sú pre vás dôležité
  • Jazdíte väčšinou v chladnom alebo nepredvídateľnom podnebí, kde na použiteľnosti režimu Dážď záleží každý deň
  • Pre jazdu na ulici uprednostňujete širšiu krivku krútiaceho momentu pred maximálnymi hodnotami výkonu
  • Oceníte výhodu hmotnosti 4 kg a pocit, ktorý vytvára vďaka rýchlym zmenám smeru
  • Vyhovujú vám vyššie náklady na údržbu výmenou za dostupnosť počas dňa

Ani jeden stroj nie je zlá voľba. V tejto cenovej a výkonnostnej úrovni predstavujú absolútny stav techniky výroby superbikov. Rozpätie medzi nimi je dostatočne malé, že na zručnosti jazdca, výbere pneumatík a kvalite nastavenia bude záležať oveľa viac ako na tom, ktorý odznak je na nádrži. Na čom záleží, je prispôsobenie charakteru bicykla vášmu skutočnému jazdeckému životu – nie jazdeckému životu, aký si predstavujete.

Kontaktujte nás
PRESKÚMAJTE NAŠE
VLASTNÉ PRODUKTY

Vybudujte si udržateľnejšiu budúcnosť s našimi riešeniami bloku valcov.